Cashback portály – získejte peníze zpět z každého nákupu na internetu

Díky cashback portálům můžete z každého nákupu získat část peněz zpět, jako odměnu za nákup a ušetřit tak při nakupování na internetu. V česku existuje hned několik takových portálů. Pokud ještě o nich nevíte, případně netušíte, co je cashback, jak funguje a jak jej využít, vše se dozíte níže.

Cashback portály

Na českém internetu působí hned několik provozovatelů cashback portálů. Liší se jak nabídkou e-shopů, kde lze cashback uplatnit, tak také výši odměny. Často také můžete získat odměnu za registraci, případně za doporučení portálu známým nebo za instalaci doplňku do prohlížeče (který většina provozovatelů nabízí pro jejich snadnější použití). I v těchto případech se však odměna liší dle daného portálu. 

  • Peníze zpět formou cashbacku
  • Největší cashback portál v České republice
  • Neplatíte žádné poplatky!

PlnáPeněženka.cz

PlnáPeněženka.cz patří mezi ověřené a největší cashback portály v České republice. V katalogu má aktuálně více než 900 e-shopů včetně těch největších v ČR jako jsou Datart, Dr. Max, Zoot, About You, ale také zahraniční e-shopy, jako např. Booking.com, AliExpress, Wish a mnoho dalších. Odměnu lze také získat za samotnou registraci na portálu, za doporučení i za instalaci doplňku do prohlížeče, tzv. Lištičky. S tímto doplňkem je využití cashbacku ještě jednodušší, jelikož na podporovaných e-shopem automaticky vyskočí upozornění, že je možné na něm cashback uplatnit, takže při nákupu na něj nikdy nezapomenete a uplatnit jej můžete pouhým jedním kliknutím. 

Cashback portál PlnáPeněženka.cz
Cashback portál PlnáPeněženka.cz

Tipli.cz

Tipli.cz je dalším největším českým cashback portálem. Aktuálně má v nabídce více naž 1 300 e-shopů, jako je např. Zoot, About You, Booking.com, Dr. Max, Knihy Dobrovský a spousta dalších. Odměnu nabízí i za samotnou registraci, doporučení i instalaci doplňku do prohlížeče.

Cashback portál Tipli.cz
Cashback portál Tipli.cz

Získejte.cz

Dalším českým cashback portálem je Získejte.cz. Nabídka e-shopů je oproti předchozím portálům o něco menší, ale i tak nabízí až 600 obchodů. Nechybí ani bonus za registraci, doporučení či instalaci doplňku do prohlížeče. 

Cashback portál Získejte.cz
Cashback portál Získejte.cz

Refundo.cz

Na Refundo.cz najdete více než 900 e-shopů. Nechybí ani další zmíněné odměny, jako je odměna za registraci, doporučení či instalaci doplňku. Kromě toho nabízí také mobilní aplikaci na Android i iOS.

Cashback portál Refundo.cz
Cashback portál Refundo.cz

Co je Cashback?

Cashback je v podstatě malé procento z částky nákupu, které získáte zpět. V podstatě taková malá odměna za váš nákup. Díky tomu můžete při nakupování ušetřit ještě nějaké další peníze navíc. Velikost odměny se liší dle daného e-shopu a také dle provozovatele cashback portálu. Většinou se jedná zhruba o 1 – 10 %. 

Jsou cashback portály důvěryhodné? Není to podvod? 

Sice se to může zdát podězřivé, že by vám někdo jen tak chtěl dát peníze zpět, ale je to tak a nejedná se o žádný podvod. Cashback portály dostávají od e-shopů provizi za dohození zákazníků formou partnerské spolupráce. A jelikož takový portál je schopen přivést na e-shop velké množství zákazníků, může se o část této provize rozdělit s vámi. Navíc se jedná o provizi ze samotné ceny zboží a jeho marže, takže vás to nestojí nic navíc. 

Na cashbacku tak vydělají všechny zůčastněné strany. E-shopy jsou rády za nové zákazníky, které získají díky cashback portálům. Portál získá za přivedené zákazníky provizi. Část provize si ponechá a o část se podělí s vámi. A vy jste rádi, že jste při nákupu nějaké to procento ušetřili a získali odměnu. Je to tedy win-win situace pro všechny.

Jak cashback funguje a jak jej využít při nákupu?

Jak na cashback
Nákup s cashbackem je snadný:
Zaregistrujte se na cashback portálu
Abyste mohli cashback využít, je potřeba se zaregistrovat na jednom z výše uvedených portálu. Stačí tedy provést běžnou registraci, jak jste zvyklí z jiných služeb. Registrace bývá zdarma a navíc často ještě můžete za ní získat vstupní bonus jako odměnu. 
Nakupujte skrze odkaz z cashback portálu
Aby se vám odměna mohla započítat, je potřeba se před nákupem prokliknout na e-shop přes odkaz z cashback portálu. Stačí tedy na portálu najít váš e-shop, kliknout na odkaz a poté už můžete nakupovat klasicky, jak jste zvyklí. 
Odměna je vaše
Po provedení nákupu vám přijde informační e-mail s tím, že vám byla započítána odměna a čeká se na její schválení. E-shop totiž musí odměnu schválit, ale většinou není důvod, proč by ke schválení nemělo dojít. Poté vám budou peníze připsány na váš účet u daného cashback portálu a vy si je můžete po dosažení minimální výše pro výplatu nechat poslat na váš bankovní účet. 

Proč cashback používat? 

Ten hlavní důvod, proč používat cashback je samozřejmě hlavně v tom, že můžete ušetřit při nakupování nad rámec běžných akcí a slev, jelikož část peněz obdržíte zpět. Navíc vás to nestojí nic navíc. Je to sice z každého nápu pár korun, ale když se to nastřádá, tak zarok to může být i pár tísíc, které jste jen tak ušetřili. Jediné, co musíte udělat je kliknout na odkaz na některém z portálů a poté už nakupujete, jak jste zvyklí. Tak proč toho nevyužít.

Jaký vybrat cashback portál?

Cashback portály se od sebe liší nabídkou e-shopů, výši odměn, dalšími bonusy apod. Na co se tedy při výběru dívat?

Nabídka e-shopů

Nabídka e-shopů, kde lze cashback využít, bývá u jednotlivých portálů různá. Vyplatí se ji tedy při výběru detailněji prozkoumat a podívat se, zda daný portál má v portfoliu většinu vaších oblíbených e-shopů. Případně, pokud nakupujete nejčastěji zboží z nějaké konkrétní kategorie, tak zda zrovna v této kategorii nabízí dostatečné množství e-shopů apod. 

Výše odměny v jednotlivých e-shopech

Výše odměny se může na jednotlivých portálech také lišit. Není tedy na škodu si porovnat výši odměn ve vaších oblíbených obchodech.

Nabídka dalších bonusů

Většina cashback portálů nabízí další bonusy navíc. Může to být např. odměna za samotnou registraci, odměna za doporučení portálu známému nebo odměna za instalaci doplňku do prohlížeče. Zde platí jednoduché pravidlo, čím víc odměny můžete získat, tím lépe. Ale v potaz musíte brát samozřejmě i další zmíněné body.

Minimální výše částky pro vyplacení

Minimální výše částky, od které si můžete nechat odměny vyplatit je také často odlišná. Na některých portálech si můžete nechat zaslat peníze na účet už od jedné koruny, tedy klidně okamžitě po připsání odměny za nákup. To se může hodit obzvášť, pokud nenakupujete na internetu často a na nějakou minimální částku byste museli dlouho čekat. U některých portálů může být tato částka třeba v řádu stovek korun. 

Pozor na délku platnosti odměny

U některých portálů je délka odměny neomezena, kdežto u některých naopak odměna po nějakém čase může propadnout. Na to je potřeba si dát pozor a volit ideálně portál, který platnost neomezuje.

Seznam cashback portálu a přehled jednotlivých parametrů

Abychom vám výběr usnadnili, zde přinášíme seznam nejoblíbenějších cashback portálů, včetně přehledu jednotlivých parametrů.

Další často kladené otázky

Můžu využívat více cashback portálů zároveň?

Zaregistrovat se do více portálů samozřejmě můžete. Při nákupu se však odměna započítá pouze na jednom portálu, tedy na tom, z kterého jste se proklikli naposledy. Nejlepší je tedy vybrat si jeden portál a ten pravidelně používat. Budou se vám tak odměny lépe střádat na jednom účtu.

Kdy a jak si můžu nechat vyplatit své odměny na účet?

Minimální částka, od které je možné odměny přeposlat na váš bankovní účet se liší dle jednotlivých provozovatelů portálu. Někde je možné poslat peníze na účet už od jedné koruny, jinde až po dosažení určitého minima.

Započítá se mi odměna i bez prokliku na odkaz na cashback portálu?

Ne. Aby se odměna započítala, je potřeba se přihlásit na cashback portál a před nákupem se prokliknout přes odkaz do e-shopu. Jen tak může cashback portál poznat, komu odměna patří a že na ní máte nárok.

Můžu využít cashback i v kamenném obchodě? 

Cashback je používám primárně na internetu, jelikož vyžaduje proklik skrze speciální odkaz. Jsou ale i možnosti, jak jej využít v kamenném obchodě. Příkladem je např. bankovní účet od AirBank, který podporuje cashback i v několika kamenných obchodech. 
Kdeušetřit.cz