Jak ušetřit při nákupech na internetu

Nakupování na internetu se stává čím dál tím oblíbenější a to nejen mezi mladší generací. Není divu. Nakupování na internetu je zkrátka jednodušší a pohodlnější. A stejně, jako je možné ušetřit při nákupech v kamenných obchodech díky různým akcím a věrnostním programům, stejné možnosti nabízejí často i internetové obchody. Dokonce ušetřit při nákupech na internetu může být často jednodušší, jelikož na internetu je snadnější porovnat ceny v  různých obchodech a příležitosti k ušetření bývá na internetu někdy dokonce i víc. Pojďme se podívat na tipy, kde a jak můžete při nákupech na internetu ušetřit nějakou tu korunu navíc. 

Používejte srovnávače cen

Ceny produktů se často výrazně liší obchod od obchodu. Jednotliví prodejci se snaží často mezi sebou předhánět a nabídnout zákazníkům, pokud možno, co nejnižší cenu. Abyste nemuseli procházet jednotlivé e-shopy a trávit hodiny zkoumáním jednotlivých cenových nabídek, použijte tzv. srovnávače cen. Stačí si na některém ze srovnávačů vyhledat daný produkt a podívat se, za jakou cenu dané zboží nabízí konkurenční e-shopy a vyhledat si obchod s nejvýhodnější cenou. Kromě srovnání cen zde najdete také recenze a hodnocení od zákazníků, což vám pomůže k tomu, abyste si dobře vybrali vhodný produkt a zároveň nenaletěli na nějakého podvodného prodejce. 

Mezi nejznámější srovnávače cen zboží na českém internetu patři Heureka.cz nebo Zbozi.cz.

Srovnávač cen Heureka.cz

Slevové kupóny a kódy

Možná jste si již při nakupování na internetu všimli někde v košíku políčka pro zadání slevového kupónu. Není to nic neobvyklého a spousta e-shopů tuto můžnost nabízí a jednou za čas nějaký slevový kupón vypustí do světa. Ať už někde na sociálních sítích, v emailovém newsletteru, na blogu apod. Pokud takový kupón zrovna nemáte, není nic jednoduššího, než zkusit pohledat na internetu, zda zrovna nějaký není k dispozici. 

Můžete se např. podívat do naší sekce Slevové kupóny a kódy, kde pravidelně doplňujeme slevové kupóny pro ty nejoblíbenější české e-shopy. Najdete je tak snadno a přehledně na jednom místě a při nákupu můžete ušetřit nějakou tu korunu navíc.

Sledujte aktuální akce a slevy 

Produkty v akci nenabízí pouze kamenné obchody. Stejné akční nabídky můžete najít i v interentových obchodech. Často se proto vyplatí projít více obchodů a tyto akce jednou za čas sledovat. 

Abychom vám ušetřili čas, přinášíme pravidelné tipy na akce a výprodeje také u nás na webu.

Používejte při nákupu cashback

Díky tzv. cashback portálům můžete získat při nákupu část utracených peněz zpět. Stačí nákup uskutečnit skrze některý z cashback portálů, jako je např. PlnaPenezenka.cz nebo Tipli.cz, který slouží jako takový prostředník mezi vámi a internetovým obchodem. Výše odměny pak závisí na provozovateli portálu a na daném e-shopu. Cachback portály navíc často nabízí i různé doplňky do prohlížeče, díky kterým je nákup skrze ně ještě jednodušší a můžete je tak využívat snadno při každém nákupu.

Více informací o cashback portálech zde.

  • Peníze zpět formou cashbacku
  • Největší cashback portál v České republice
  • Neplatíte žádné poplatky!

Podívejte se i na vrácené zboží

E-shopy na svých stránkách nabízí k prodeji často i vrácené zboží, které zákazník vrátil v zákonné lhůtě 14 dní. E-shopy takové zboží prodávají následněčasto za nižší cenu, než je cena úplně nového zboží. To, že se jedná o vrácené zboží, ještě nemusí znamenat, že by s produktem bylo něco v nepořádku. Prodejci jej před uvedením do opětovného prodeje kontrolují a může se stát, že jej zákazník vrátil třeba jen proto, že mu nevyhovovala barva produktu nebo jiná drobnost. A vy tak můžete pořídit daný produkt o několik korun ještě levněji, pokud zrovna nevyžadujete úplně nový produkt.

Kdeušetřit.cz