V dnešní nejisté době, kdy všechno zdražuje a my nemáme peněz nazbyt, jsme rádi, když se nám někde podaří ušetřit nějakou tu korunu. I když si pečlivě hlídáme, za co utrácíme a snažíme se nakupovat opravdu jen to co potřebujeme, není v našich silách si to vše pohlídat. Naštěstí existují aplikace, které nám mohou s šetřením pomoci a my se dnes jedné takové koukneme na zoubek. Její název je Patron GO a slibuje, že nám pomůže snížit výdaje na minimum a ušetřit tak maximum.

Co je tento „finanční antivirus“ vlastně zač?

Oficiálně se tato služba prezentuje jako jediná aplikace, která je schopná nám v dnešní době pomoci s výdaji. Dokáže zlevnit běžné platby a slibuje, že za pojištění, půjčky a další poplatky můžeme jen používáním ušetřit 30 000 korun. To nezní vůbec špatně a jelikož je aplikace ke stažení zcela zdarma, tak by byl hřích ji nezkusit. Navíc je k dispozici nejen pro Českou republiku, ale také pro Slovensko. Stáhnout si ji rovněž můžete na oba používané operační systémy mobilních telefonů. Nebudou tak o tuto možnost ochuzeni ani uživatelé Androidu, ani jablíčkáři.

Stáhnout aplikaci Patron Go
Cena: ZDARMA

První spuštění a registrace do aplikace

Ihned po prvním spuštění aplikace Patron GO budete mile překvapeni tím, jak jednoduché a přehledné je jejich uživatelské rozhraní. Když se ve všem vyznáte hned od začátku a neztrácíte se v nesmyslných podmínkách, pak je to vždy jednoznačně velké plus. Aplikace vás krok za krokem seznámí se svými funkcemi a možnostmi a následně vám vše i názorně ukáže. K používání rovněž budete potřebovat registraci, kterou jednoduše můžete provést hned několika způsoby. Buď za pomocí Facebooku, e-mailu nebo v případě Apple uživatelů za pomocí Apple ID.

Přihlášení do aplikace Patron GO
Patron GO – Registrace a přihlášení do aplikace

Po registraci jsou vaše data zpracována během několika málo vteřin a průběžně vás aplikace informuje, co právě dělá. Nakonec je po vás požadováno telefonní číslo, na které vám přijde SMS, pro potvrzení a následnou plnou aktivaci vašeho účtu. Pokud jste došli až sem, pak už nebrání nic tomu, abyste mohli Patron Go začít používat se vším všudy a konečně taky jednou ušetřit nějakou tu korunu.

Domovská obrazovka aplikace Patron GO
Domovská obrazovka aplikace Patron GO

A jak vlastně aplikace Patron GO funguje a co nabízí?

S plně aktivovaným účtem můžete začít kouzlit s vašimi financemi. Dáte ji přístup k výpisu vašeho účtu a následně vám vyhodnotí, jak jsou na tom vaše transakce. Pokud jsou v pořádku, pak je jednoduše přejde, pokud ovšem narazí na takovou, která je sporná, pak vám k ní může nabídnout hned několik možných řešení. Jestli je vaším problémem zbytečné placení poplatků, pak vás na to upozorní a nabídne vám řešení, jak za ně ušetřit. Pokud je ovšem problém většího rázu, dokáže jej vyhodnotit a nabídne vám kontakt na specialistu, který už se postará o to, abyste zbytečně nepřepláceli, kde nemusíte. Stejně tak vás upozorní na cashback a věrností programy u vámi oblíbených obchodů.

Upozornění na cashback v aplikaci Patron GO
Upozornění na cashback – Patron GO

Jako příjemný bonus jsou zde i odměny, které můžete získávat za body. Tyto body můžete obdržet plněním úkolů v aplikaci. Vzhledem k tomu, že je aplikace a její používání opravdu zcela zdarma, tak můžete jen získat a za vyzkoušení rozhodně stojí.

Patron GO - Odměny
Patron GO – Odměny

Je opravdu bezpečné poskytnou aplikaci všechny vaše údaje?

Možná jste na pochybách potom, co jste zjistili, že musíte zadat vaše osobní údaje, mailovou adresu, telefon, a dokonce bankovní výpis. Jenže nemusíte. Na bezpečnost tato aplikace samozřejmě dbá a rozhodně vám nic nehrozí, jelikož na základě informovaného souhlasu, který mimochodem v aplikaci potvrdíte, smí tato aplikace pouze informace číst a nesmí s nimi nijak jinak nakládat. Navíc aplikace nepožaduje vůbec žádná oprávnění a je opravdu křišťálově čistá, co se bezpečnosti týče.

Závěr a shrnutí

Pokud tedy hledáte příležitosti, kde můžete ušetřit peníze ve svém rozpočtu, aplikace Patron GO vám v tom pomůže. Zanalyzuje vaše platby a nabídne vám tipy, na čem můžete ušetřit. Ať už se jedná o výhodnější nabídky služeb, nebo tipy na věrnostní programy ve vašich oblíbených obchodech apod. A to se jistě vyplatí. Navíc je aplikace zcela zdarma.

9.5Expert Score
Hodnocení aplikace Patron Go
Aplikace Patron Go nabízí užitečné tipy, jak ušetřit peníze. To vše navíc jednoduše a snadno, kdy analýzu výdajů provede za vás. Aplikace je přehledná a snadná na používání, takže s ní zvládne ušetřit každý.
Klady
  • Přehledná a jednoduchá aplikace
  • Automatická kontrola výdajů
  • Aplikace je v češtině
  • Tipy na věrnostní programy i cashback
  • Možné rady od specialistů
  • Aplikace je ZDARMA
Zápory
  • Doporučení někdy není relevantní
Stáhnout aplikaci Patron Go
Cena: ZDARMA

Často kladené otázky k aplikaci Patron Go

Proč vyzkoušet aplikaci Patron Go?

Aplikace vám pomůže zanalyzovat vaše pravidelné platby a nabídne rovnou i typy, jak na nich můžete ušetřit. Také nabídne tipy, v kterých obchodech můžete ušetřit třeba s pomocí cashbacku nebo věrnostního programu. A za každé takové ušetření vás navíc ještě odmění.

Je aplikace placená?

Aplikace je zdarma.

Jsou moje osobní data v bezpečí?

Data jsou v bezpečí a důkladně chráněna. I přesto, že ji musíte povolit přístup k vašemu účtu, aby mohla zanalyzovat vaše platby, může aplikace informace pouze číst a nesmí s nimi nijak jinak nakládat ani manipulovat s vašim účtem. Takže se není čeho bát.

Nemůže mi někdo skrze aplikaci vykrást účet

Jak jsme psali v bodu výše, aplikace může pouze číst data. K ničemu jinému nemá přístup a nemůže váš učet nijak jinak ovládat a tedy ani odesílat či přijímat platby. Přístup nemá ani k přihlašovacím udajům a jiným informacím a váš účet je tedy v naprostém bezpečí.