Pokud jste vášnivým čtenářem a zároveň příznivcem klasických papírových knih, možná se potýkáte s problémem, co s přečtenými či nepotřebnými knihami. Poličky knihovny se prohýbají pod množstvím knih, některé starší knihy dokonce leží v krabici na půdě a pomalu se na nich usazuje prach. Zabírají místo v bytě či domě, nemají žádné využití a je jich vlastně škoda. Proč je tedy nenabídnout někomu dál k přečtení a ještě na tom něco nevidělat? Právě pro takové a další obdobné případy je tu služba Vykupujeme-online.cz

Co je Vykupujeme-online.cz zač?

Vykupujeme-online.cz je webová služba na výkup knih, který můžete využít on-line z pohodlí domova, bez zbytečného dohadování a za férovou cenu. Můžete se tak snadno zbavit nepotřebných knih a ještě si vydělat nějaké peníze do vašeho rozpočtu. Celý proces je transparentní, takže se nemusíte bát, že vaše knihy budou na místě odmítnuty anebo za ně dostanete méně peněz, než bylo předem ujednáno. Je také možné skrze tento portál prodat větší množství knih najednou. Výkup lze realizovat z kteréhokoli místa v republice.

Jak Vykupujeme-online.cz funguje?

Služba vykupujeme-online.cz vyniká brilantní jednoduchostí. Není třeba být obzvlášť technicky zdatný ani mít s něčím podobným předchozí zkušenost, vše se dá zvládnout v pouhých několika krocích za pár minut. Stačí si k ruce připravit knihy, které se chystáte prodat, své údaje a číslo účtu, kam budete chtít poslat peníze za své knihy, a případně mobilní telefon pro jednodušší skenování kódů.

Web Vykupujeme-online.cz
Hlavní stránka webu Vykupujeme-online.cz

Nejprve je třeba vyhledat tituly v databázi. To lze udělat hned několika způsoby – vyhledáním názvu či ISBN anebo přímým naskenováním čárového kódu skrze mobilní verzi webu v telefonu. Mobilní aplikace, přestože by se v tomto případě také hodila, bohužel není zatím k dispozici. Naštěstí mobilní werze webu funguje dobře a bez problémů, takže to zase až tak nevadí. 

Vykupujeme-online.cz - formulář na zadávání knih
Přímo na hlavní stránce webu Vykupujeme-online.cz zadejte název knihy, ISBN nebo naskenujte čárový kod

Po nalezení knihy si pro jistotu jetě jednou zkontrolujte, že se skutečně jedná o shodné vydání, kde všechna označení sedí. Máte-li knih k prodeji více, není nic jednoduššího než zvolit možnost hromadného zadávání – zde opět uvedete ISBN všech knih do jednoho příslušného políčka anebo naskenujete jejich čárové kódy. Následně výběr odesíláte naráz jediným kliknutím. A jestli jste svou knihu v databázi vůbec nenašli, můžete ji prodat alespoň za symbolickou částku.

Vykupujeme-online.cz - Výsledky vyhledávání
Po zadání knihy do vyhledávacího pole se vám zobrazí stránka s výsledky vyhledávání

Poté, co jste zadali a zkontrolovali výběr vašich knih, přejděte k dokončení výkupu. Zde pouze vepíšete do formuláře své údaje včetně čísla účtu, kam si přejete zaslat peníze, a zvolíte variantu dopravy. 

Detail knihy
Na stránce dané knihy stačí kliknout na Prodat knihu a pak už jen vyplnit údaje v objednávce
Vyzkoušet Vykupujeme-online.cz
Prodejte přečtené knihy a vydělejte

Kolik za knihy dostanu?

Částku, kterou za knihy dostanete určuje služba Vykupujeme-online.cz dle stáří knihy a poptávce po dané knize. Sami si tak cenu sice nemůžete určit, na druhou stranu se alespoň nemusíte s nikým o ceně dohadovat a celý proces prodeje je jednoduchý a bezstarostný.

Možnosti dopravy

Způsob dopravy se odvíjí od ceny, za kterou jsou knihy vykupovány. Při prodeji knih v ceně do 100 korun je třeba knihy doručit na vlastní náklady. U knih mezi 100 a 300 korunami pak vytisknete vygenerovaný štítek a knihy odnesete na pobočku Zásilkovny. Pokud je obnos vyšší než tři stovky, pak máte nárok na vyzvednutí kurýrem DPD a svoz zdarma na vámi zadané adrese.

Cena za knihyZpůsob dopravyCena za dopravu
do 100 KčPošta nebo kurýrNa vlastní náklady
100 – 300 KčZásilkovnaZdarma
nad 300 KčDPD na zvolené adreseZdarma

Kdy dostanu peníze?

Dobrá otázka. Peníze vám dorazí již několik dní po odeslání, maximální lhůta činí obvykle dva týdny v závislosti na zvoleném způsobu dopravy. V rámci transakce je také možné již při objednávce výkupu vybrat variantu zaslání peněz vybrané charitativní organizaci, pokud si přejete, aby výtěžek posloužil dobré věci. K částce bude navíc přidáno dalších 20 % ze strany samotného obchodu, celkově tedy můžete velmi výrazně přispět dobročinnému účelu a učinit svět o něco lepším místem.

S vykupujeme-online.cz šetříte peníze i přírodu

Celý tento systém stojí na tom, že použité knihy se dají znovu číst ještě mnohokrát, aniž by čtenářský zážitek jakkoli ztrácel na kvalitě. Nejenže z knih tak můžete získat nějaké peníze, ale koloběh knih je rovněž velice ekologickým řešením a zabraňuje tomu, aby knihy pouze ležely na půdách a ve sklepech anebo hůře, aby končily v popelnicích či ve sběru, zatímco lidé neustále poptávají knihy nové. Literatura si zaslouží důstojné zacházení a jak známo – co je pro jednoho člověka takřka odpadem, pro jiného může být cenným doplněním knihovny.

Co s prázdným místem v knihovně?

Pokud byste náhodou následně chtěli zaplnit prázdné místo v knihovně po prodaných knihách, navštivte https://online-antikvariat.cz/, kde se scházejí právě knihy z výkupu skrze službu vykupujeme-online.cz. Třeba tam najdete něco zajímavého i pro sebe a budete takzodpovědně nejen prodávat, ale i nakupovat. Pomůžete tak přírodě i svojí peněžence a odnesete si množství kvalitní literatury za pár korun ve srovnání s novými knihami.

Vyzkoušejte sami

Vzhledem k tomu, že obě zmíněné služby fungují na dálku, je možné je začít využívat právě teď. Běžte obhlédnout svou knihovnu a jiná místa, zda se tam nepovalují nějaké nepoužívané knižní klenoty, a pusťte se do toho ještě dnes. Udělejte radost sobě i dalším čtenářům a získejte pár korun do svého rozpočtu.

9.5Celkové hodnocení
Hodnocení služby Vykupujeme-online.cz
Vykupujeme-online.cz nabízí možnost snadného a pohodlného prodeje nepotřebných a přečtených knih online. Snadno tak díky ni můžete získat peníze do svého rozpočtu a vydělat něco málo na knihách, na které se již stejně jen práší.
Klady
  • Přehledný a jednoduchý web
  • Služba jednoduchá na používání
  • Možnost nákupu levných knih z druhé ruky
  • Při větších částkách doprava zdarma
Zápory
  • Není k dispozici mobilní aplikace
Vyzkoušet Vykupujeme-online.cz
Prodejte přečtené knihy a vydělejte

Často kladené otázky

Co je Vykupujeme-online.cz a k čemu slouží?

Vykupujeme-online.cz je online služba sloužící k prodeji přečtených a nepotřebných knih, snadno a rychle online.

Jak prodat knihy na Vykupujeme-online.cz?

Prodej knih je velmi snadný. Stačí knihu vyhledat v databázi, dle jejího názvu či ISBN kódu. Pokud se daný titul nachází v databází, zobrazí se i jeho výkupní cena. Poté už jen stačí přejít k pokladně, vyplnit své údaje a číslo účtu. Nenachází-li se kniha v databázi, je možné ji i tak prodat, alespoň za symbolickou částku.

Musím platit za dopravu?

Záleží na ceně, za kterou knihy prodáváte. Dle ní se totiž určuje i způsob a cena dopravy. Pokud je cena nižší než 100 Kč, musíte knihy odeslat na vlastní náklady. Při ceně od 100 Kč do 300 Kč je možné využít dopravu skrze Zásilkovnu zdarma. Při prodeji knih nad 300 Kč vám knihy zdarma vyzvedne služba DPD na vámi zvolené adrese.