Srovnávače cen zboží – Najděte nejnižší cenu zboží

E-shopů na internetu je obrovnské množství a cena jednoho a toho stejného produktu se může na různých e-shopech výrazně lišit. Abyste nemuseli procházet všechny e-shopy a porovnávat ceny, existují na internetu tzv. srovnávače cen, které to udělají za vás. Stačí na některým z nich vyhledat dané zboží a okamžitě můžete získat přehled o tom, kde všude je možné daný produkt zakoupit a za jakou cenu. Snadno tak najdete e-shop, který jej nabízí nejlevněji. 

Nejoblíbenější srovnávače cen zboží

Takových cenových srovnávačů existuje na internetu obrovské množsví. Mezi ty nejoblíbenější a ověřené patří např. Heureka.cz, Zbozi.cz nebo Hledejceny.cz.

Heureka.cz

Heureka.cz patří mezi největší srovnávače cen v Česku. Nabízí velké množství produktů snad všech myslitelných kategorií. Ve své síti má více než 38 000 e-shopů a více než 29 000 000 produktů. Produkty se dají snadno filtrovat a vyhledávat, díky pokročilému filtru, dle různých parametru. Velkým pomocníkem při nákupu jsou také uživatelské recenze, ať už samotných produktů, tak i jednotlivých e-shopů. Můžete se tak snadněji vyvarovat podvodným e-shopů či nákupu špatného produktu. U některých e-shopů je navíc možné zboží zakoupit přímo přes Heureku, která zajišťuje větší bezpečnost při nákupu. Pokud byste totiž byli s nákupem nespokojeni, nebo vám např. zboží nedorazilo, Heureka vám vrátí peníze. Stejně tak pomůže v případě reklamace a vy tak máte jistotu, že o své peníze nepřijdete.

Srovnávač cen Heureka.cz

Zboží.cz

Zboží.cz patří mezi druhý největší srovnávač cen zboží v České republice. Za projektem stojí společnost Seznam.cz. Stejně jako Heureka.cz nabíz zboží přehledně roztříděné do kategorií s možnosti filtrování a vyhledávání. Ani zde nechybí uživatelské recenze. Příjemnou funkcí je také porovnávač produktů. Ten umožní vabrat různé produkty a přehledně tak porovnat jednotlivé paramentry.

Srovnávač cen Zboží.cz

Hledejceny.cz

Hledejceny.cz, jako i předchozí zmíněná konkurence, nabízí srovnání cen zboží napříč různými kategoriemi. Možnosti filtrování jsou ve srovnání s konkurencí poněkud slabší. I zde ale najdete uživatelské recenze. Potěší také funkce porovnávače produktů, díky kterému si můžete vybrat různé produkty a přehledně je zobrazit vedle sebe, pro přehledné srování. 

Srovnávač cen Hledejceny.cz

Specializované srovnávače

Kromě výše zmíněných obecných srovnávačů cen existuje také řada specializovaných srovnávačů, zaměřujících se na určitou kategorií zboží. Příkladem takových je třeba Glami.cz nebo Modio.cz, zaměřující se na oblečení a módu, nebo srovnávače Biano.cz a Favi.cz, které se zaměřují zase na nábytek a doplňky do bytu. Výhodou těchto webů je velký výběr úzce zaměřených produktů na jednom místě a často také lepší možnoti filtrování, které je navrženo na míru danému typu produktů.

Proč používat srovnávače cen zboží? 

1. Šetří čas i peníze

Díky srovnávačům cen můžete snadno najít e-shop, který prodává váš produkt nejlevněji a ušetřit tak peníze při nákupu na internetu. Navíc, nemusíte sami procházet všechny e-shopy, což by jinak bylo časově náročné a nepohodlné. 

2. Ochrana před podvodnými e-shopy

Srovnávače cen umožňuji zákazníkům přidávat recenze na jednotlivé e-shopy. Díky tomu můžete snadno zjistit zkušenosti odstatních s daným obchodem a vyhnout se tak podvodným e-shopům. Kromě toho, např. Heureka.cz umožňuje nákup u ověřených e-shpů  rovnou skrze Heureku a v případě problémů, kdyby k vám zboží nedorazilo, garantuje vrácení platby.

3. Pomoc při výběru produktu

Srovnávače cen se mohou hodit i v příadě, kdy ještě nemáte vybraný konkrétní produkt. Obsahují totiž velké množství produktů přehledně roztříděných do kategorií s možnosti filtrování. Pohou vám tak i při samotném výběru.

4. Recenze a zkušenosti ostatních

V případě, že jste si už vybrali produkt, který si chcete pořídit, není na škodu ještě před samotným nákupem mrknout na recenze. I ty můžete u jednotlivých produktů najít a pomohou vám tak před tím, abyste si náhodou nekoupili špatný produkt. 

Jak na srovnávači cen najít nejlevnější zboží?

Snad každý srovnávač cen zboží nabízí na webu vyhledávací pole. Není tedy nic jednoduššího, než do tohoto pole zadat název produktu (např. Samsung Galaxy A52s 5G). Poté se vám na stránce s výsledky vyhledávání zobrazí nalezené produkty, mezi kterými jistě bude i ten váš. Pokud jste zadali správný název, bude pravděpodobně rovnou na prvním místě. 

Vyhledejte svůj produkt

Stačí se jen prokliknout na detail daného produktu a na stránce s detailem produktu uvidíte také seznam e-shopů, které daný produkt prodávají i s cenou. Tento seznam se dá často také seřadit dle potřeby, kde nás bude zajímat řazení e-shopů primárně podle ceny.

Detail produktu s přehledem cen v jednotlivých e-shopech

Pak už stačí jen u e-shopu s nejnižší cenou kliknout na tlačítko, kterým se dostanete do obchodu a tam už můžete klasickým způsobem produkt zakoupit. 

Kliknutím se dostanete na stránky e-shopu

Pokud náhodou ale ještě nevíte, jaký konkrétní produkt chcete zakoupit, můžete kromě vyhledávání procházet také jednotlivé kategorie produktů a vyfiltrovat si produkty ve vaší kategorii např. podle oblíbenosti. Jakmile narazíte na produkt, který se vám bude líbit, opět se můžete prokliknout na jeho detail a zde výše uvedeným způsobem porovnat jeho ceny napříč různými e-shopy. Taktéž se nezapomeňte na detailu produktu před samotným nákupem podívát na recenze, ať si náhodou nevyberete špatně. 

Na srovnávačích najdete i užitečné recenze produktů

Ušetřete při nákupech na internetu

Jak již bylo výše v textu zmíněno, díky srovnávačům cen zboží můžete výrazně ušetřit při nákupech na internetu, jelikož vám umožní najít nejvýhodnější cenu napříč různými obchody. Chcete-li ušetřít ještě víc, podívejte se na další tipy, jak ušetřit při nákupech na internetu, s kterými můžete srovnávače cen taktéž kombinovat.

Kdeušetřit.cz