Možná jste někdy slyšeli o službě MallPay, která sloužila k tomu, abyste si mohli nakoupit a zaplatit za zboží až po jeho vyzkoušení později. Ta prošla v posledních měsících proměnou a s ní zároveň i změnou názvu. Nyní se označuje jako Skip Pay a nabízí mnohem více než její předchůdce. Co od ní můžeme očekávat a jak služba funguje se dozvíte právě v této recenzi.

Co je Skip Pay vlastně zač?

Tato služba slouží jednoduše k tomu, abyste mohli za vámi zakoupené zboží zaplatit později. Neplatíte tak nic předem a jedná se o takzvanou odloženou platbu. Ve zkratce to znamená, že si v obchodě nakoupíte zboží stejně, jak jste zvyklí a jediný rozdíl je v tom, že jako způsob platby vyberete Skip Pay. Objednávku poté standardně dokončíte, ale platbu provedete až později, kdykoliv do 14 dnů od objednání v případě neověřeného účtu u Skip Pay, nebo do 50 dnů u ověřeného “Plus” účtu (na jednotlivé typy účtu a potřebu ověření se podíváme v této recenzi detailně později).

”Nejčastější obavou při online nákupech je strach, že mi to nesedne a přijdu o peníze kvůli platbě předem. Proto stále více lidem umožňujeme zaplatit až po rozbalení a prohlédnutí zboží.„

Richard Kotrlík, CEO Skip Pay
Vyzkoušejte Skip Pay
ZDARMA

Proč Skip Pay používat a co nabízí?

Tím primárním a hlavním důvodem samozřejmě je, že si nejprve vámi zakoupené zboží můžete v klidu doma vyzkoušet, prohlédnout a nehodící kousky pohodlně a zdarma vrátit, než samotnou platbu provedete.

Odložené platby ale nejsou to jediné, co může Skip Pay nabídnout, jelikož kromě odložených plateb poskytuje i další služby:

 • Nákup na třetinu – V případě velkých nákupů si můžete částku za nákup rozložit na třetiny. Při nákupu tak zaplatíte pouze třetinu ceny a zbývající třetiny se automaticky strhnou z vaší karty za 30 a za 60 dní. Samozřejmě částku můžete kdykoliv předem doplatit, budete-li chtít. Velkou výhodou je, že za využití nákupu na třetiny neplatíte nic navíc a nemusíte se tak obávat žádných úroků ani jiných poplatků.
Skip Pay nákup na třetiny
Nákup na třetiny se Skip Pay
 • Převod peněz – Rychle a bezpečně můžete skrze Skip Pay platit všechny své platby. Ty se odečtou z vašeho limitu na Skip Pay a zaplatíte je poté hromadně s následujícím vyučtováním, které vám přijde po skončení měsíce. 
 • Odměny za nákupy –  Nakupováním a placením skrze Skip Pay získáte za každou utracenou stokorunu v libovolném obchodě (internetovém i kamenném) jeden bod na váš účet. Pokud vlastníte ověřený účet “Plus”, pak získáváte bodů rovnou dvojnásobek! Ty si poté můžete vyměnit za různé odměny. Pro představu si zde můžete zvolit například dopravu zdarma na výdejny, nebo slevy do nejrůznějších obchodů (ty mimo jiné dosahují až 80 procent).
Skip Pay odměny za nákup
Se Skip Pay získáte i odměny za nákup ve formě slev
 • Ochrana nákupu – Účet Plus nabízí prodlouženou záruku na tři roky, kterou získáte automaticky s nákupem a také pojištění na jeden rok proti rozbití a krádeži. Pokud se vám s nakoupeným zbožím cokoliv stane a bude to uznáno jako součást záruky, pak dostanete zpět buď peníze spojené s opravou nebo dokonce celou částku, pokud závada nepůjde opravit.
 • Posunutí splatnosti – Nemůžete zrovna zaplatit celou útratu zaráz? Nevadí. Platbu můžete snadno jedním kliknutím odložit o další měsíc. Nemusíte se přitom bát žádných složitých úroků nebo skrytých poplatků. Cenu za odložení vidíte ve Skip Pay jasně a předem.
 • Investice – Investování nemusí být věda. Abyste investovali, nepotřebujete sledovat grafy, tabulky ani mít spoustu peněz na účtě. Se Skip Pay stačí nastavit částku, kterou chcete s každým nákupem investovat. Tato částka se poté automaticky přičte ke každému nákupu a sama se zainvestuje. Pokud byste ale náhodou měli hluboko do kapsy a zainvestováné peníze potřebovali na své výdaje, kdykoliv si je můžete zdarma vybrat a do tří dnů je použít na cokoliv zrovna potřebujete.
Skip Pay investice
Investování se Skip Pay je jednoduché

Ověřený a neověřený účet

Jak jsme již zmínili v předchozích odstavcích této recenze, Skip Pay nabízí dva typy účtů. Základní účet “Na Zkoušku” a účet “Plus”. V obou případech jsou účty zdarma, jediný rozdíl je v tom, že abyste mohli účet “Plus”, který nabízí nějaké služby navíc, používat, musíte projít ověřením. 

Pro ověření budete muset vyplnit nějaké další údaje o sobě, jako je výše vašeho měsičního příjmu a vaše výdaje + ověřit vaši výši přijmu skrze internetové bankovnictví nebo vyfotit a nahrát váš občanský průkaz. Jedná se o standardní ověřovací proces, který mají ze zákona povinný provádět všechny finanční instituce a služby a nemusíte se tedy nijak bát případného zneužití. K datum má přístup pouze Skip Pay za účelem ověření účtu a nikdo jiný. Po úspěšném ověření, které nezabere ve výsledku ani 10 minut, získáte navíc limit 50 000 Kč, až 50 dní na zaplacení, prodlouženou záruku, pojištění proti rozbití a krádeži zboží a spoustu dalších funcí navíc. Rozdíly mezi jednotlivými účty najdete přehledně níže v tabulce.

Srovnání Skip Pay účtů
Srovnání Skip Pay účtů

V jakých obchodech můžete se Skip Pay využít?

Omezení jen na pár obchodů, jak tomu bylo u MallPay tady padá. Díky tomu, že se Skip Pay spojilo s ČSOB máte na výběr obrovskou škálu nejen internetových, ale nově i kamenných prodejen. Příkladem uvedeme pár obchodů. Nakupovat můžete například v CZC, Kosik.cz, Slevomat.cz, Mall.cz, Tescoma, Vivantis.cz a spoustě dalších obchodů. Jejich kompletní přehled najdete na webu Skip Pay v sekci Kde nakupovat. 

Kolik vás bude používání této služby stát?

Asi si říkáte, že to zní příliš dobře a čekáte, kdy konečně přijde háček, jak je tomu u většiny služeb. Nicméně tady budete asi velmi milé překvapení. Pokud stihnete zaplatit za vaše zboží do 14 dní (u neověřeného účtu) nebo do 50 dní (u ověřeného účtu), pak nepřeplatíte ani jednu jedinou korunu. Ovšem pokud se s placením zpozdíte, pak vám bude účtováno několik korun denně v závislosti na tom, zda máte nebo nemáte ověřený účet a také na dlužné částce. Pokud tedy budete platit včas, pak je tato služba zcela zdarma a bez jakýchkol úroků a poplatků navíc.

Skip Pay karta

Jak jsme uvedli výše, s účtem Plus získáte také Skip Pay platební kartu s kterou můžete pohodlně platit kdekoliv na internetu i v kamenných obchodech, nebo si vybrat hotovost z bankomatu, jak jste zvyklí z běžných platebních karet. Kartu získáte po ověření “Plus” účtu zdarma a během pár dní vám dorazí poštou rovnou domů. 

Skip Pay karta
Skip Pay karta

Velkou výhodou Skip Pay karty je, že není nijak propojena s vašim bankovním účtem a můžete s ní tak bezpečně a bez obav platit kdekoliv, protože k vašemu skutečnému účtu se nikdo jen tak nedostane. Samozřejmostí jsou také všechny výhody Skip Pay, které jsme uváděli výše, jako je např. prodloužená záruka, pojištění proti rozbití a krádeži, odměny za nákupy apod.

Kartu si můžete přidat ve vašem telefonu také do Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay nebo Xiaomi Pay. Nejen že ji tak budete mít vždy při sobě a všude, ale navíc s ní můžete platit i dříve, než vám skutečná fyzická karta dorazí domů.

Placení kartou Skip Pay skrze Apple Pay
Platit můžete i skrze Apple Pay i Google Pay

Jak si Skip Pay pořídit a jak jej používat?

A teď asi to nejdůležitější. Pokud jste došli až sem a tato služba vás zaujala, pak vás pravděpodobně zajímá, jak ji můžete začít používat. Pojďme se na ni podívat více podrobně a prakticky. Nejedná se o nic složitého a registraci zvládne opravdu každý.

Vyzkoušet Skip Pay
ZDARMA

Registrace nového Skip Pay účtu

Abyste mohli službu Skip Pay používat je potřeba se nejdříve zaregistrovat. Samotná registrace je zdarma a můžete ji udělat rovnou na webu SkipPay.cz, kde stačí nahoře v záhlaví kliknout na tlačítko “Vyzkoušet Skip Pay zdarma”, případně v mobilní aplikaci, kde vyberete možnost “Nemám Skip Pay účet. Chci se zaregistrovat”.

Registrace na Skip Pay
Pro registraci klikněte na tlačítko Vyzkoušet Skip Pay zdarma

V obou případech se poté dostanete na registrační formulář, kde stačí vyplnit základní údaje, jako je jméno a příjmení, e-mail a telefonní číslo a odsouhlasit podmínky používání. Využít můžete také možnosti zrychlené registrace za pomocí Facebooku. Po registraci vám na váš e-mail poté dorazí potvrzovací e-mail s ověřovacím odkazem, pomocí kterého si můžete rovnou nastavit heslo a přihlásit se do služby Skip Pay.

Registrační formulář
Registrační formulář

Výběr typu účtu a jeho ověření

Jakmile se poprvé přihlásíte do služby Skip Pay, dostanete na výběr, zda chcete používat základní účet “Na Zkoušku”, nebo účet “Plus”. Jak jsme již v recenzi zmiňovali výše, účet “Plus” se liší v nutnosti ověření vašich údajů. Jinak je zcela zdarma a na oplátku za ověření nabízí další užitečné služby navíc.

Výběr typu Skip Pay účtu
Výběr typu Skip Pay účtu

Pro ověření budete muset vyplnit nějaké další údaje, jako je výše vašeho měsičního příjmu a vaše výdaje + ověřit vaši výši přijmu skrze internetové bankovnictví nebo vyfotit a nahrát váš občanský průkaz. Tento způsob ověřování je u finančních služeb běžný, jelikož je ze zákona povinný. Nemusíte se tedy bát zneužití osobních informací. Přístup k nim má pouze Skip Pay, za účelem ověření údajů.

Ověření Skip Pay účtu
Ověření Skip Pay účtu pro ziskání dalších výhod

Administrace Skip Pay a používání služby

Nyní se můžete přihlásit a před sebou budete mít velmi přehlednou administraci, kde snadno na první pohled najdete vše potřebné. Tedy jaký je váš předschválený limit a jaké objednávky jste skrze Skip Pay již provedli.

V levém panelu poté vidíte váš počet bodů, jakožto odměn za provedené nákupy, a menu skrze které se dostanete k jednotlivým službám, které Skip Pay nabízí. Například v sekci “Nákupy a platby” se dostanete k seznamu provedených plateb a skrze odkaz “Poslat peníze” můžete jednoduše zaplatit fakturu, nebo někomu převézt peníze na účet. Pod položkou “Třetiny” najdete přehled vašich provedených nákupů na třetiny a v kategorii “Investice” si můžete nastavit, jakou částku chcete s každým nákupem investovat. Jakmile budete Skip Pay používat častěji, bude se vám jistě hodit také kategorie “Odměny”, kde si můžete vybrat odměny za vámi nasbírané body z nákupů.

Skip Pay administrace
Prostředí služby Skip Pay

Mobilní aplikace Skip Pay

Skip Pay nemusíte samozřejmě používat pouze na počítači. K dispozici je také mobilní aplikace jak pro telefony s operačním systémem Apple iOS, tak i pro Android. Tu najdete klasicky v Apple App Storu, případně na Google Play.

I mobilní aplikace je přehledná a jednoduchá na používání, stejně jako desktopová varianta. Po přihlášení vidíte opět váš přehled s výši limitu a provedenými transakcemi. Ve spodní liště poté najdete podobné menu jako ve webové verzi, kterým se dostanete k dalším službám. V mobilní aplikaci se tak pohodlně dostanete ke všech nabízeným službám a máte přehled o všech platbách vždy po ruce. A co víc. Aplikaci můžete využít také k potvrzování plateb a k potvrzování přihlášení na počítači, abyste nemuseli pořád zadávat potvrzovací kód z SMS zpráv. Což je značně pohodlnější a rychlejší.

Zákaznická podpora je vždy k dispozici

Pokud si s něčím nebudete vědět rady nebo se budete chtít jen cokoliv zeptat, či si doplnit informace, které jste nenašli na webu, pak vás zajisté potěší hned několik možností jejich zákaznické podpory. Můžete se s nimi spojit hned čtyřmi způsoby, a to za pomoci:

 • Live chatu na jejich webu
 • Mobilním telefonem
 • E-mailem
 • Přes Facebook messenger

Veškerá komunikace samozřejmě probíhá v českém jazyce, takže se vám nestane, že byste se nedomluvili.

Sami jsme si vyzkoušeli kontatovat podporu skrze Live chat na webu a musíme říct, že jsme byli pozitivně překvapeni rychlostí a vstřícností komunikace. Odpověď jsme dostali takřka během pouhých pár minut.

Hodnocení a závěr

Zaujala vás tato služba? Pak ji můžete zcela zdarma vyzkoušet a sami uvidíte, jak a zda vám bude vyhovovat. Pokud se službou naopak nebudete spokojeni, pak ji můžete opět stejně rychle zrušit (samozřejmě nesmíte mít na vašem účtu žádný nedoplatek). Skip Pay představuje příjemnou alternativu k běžným účtům, oproti kterým nabízí spoustu užitečných funkcí a služeb navíc. 

Nejen že se Skip Pay můžete odložit platby na později a zaplatit za zboží až poté, co si jej vyzkoušíte, ale také získáte prodlouženou záruku na tři roky, pojištění proti rozbití a krádeži, možnost rozložení plateb na třetiny a také odměny za nákupy, které můžete využít pro získání různých slev v internetových i kamenných obchodech. Což je jen výčet pár možností, které Skip Pay nabízí. A vzhledem k nulovým poplatkům za zřízení i vedení účtu není moc důvodů, proč tuto službu nevyzkoušet a všech výhod nevyužít.

Vyzkoušet Skip Pay
ZDARMA
9.5Hodnocení
Hodnocení služby Skip Pay
Skip Pay nabízí kromě odložených plateb spoustu služeb pro jednoduší a bezpečnější nakupování nejen na internetu, ale i v kamenných obchodech. Díky odměnám můžete navíc při nakupování ušetřit.
 • Odložení platby po vyzkoušení zboží
 • Možnost nákupu na třetiny bez úroků a poplatků
 • Odměny za nákupy
 • Možnosti snadného investování
 • Jednoduchost služby na používání
 • Limit pouhých 5 000 Kč u neověřeného účtu Na zkoušku