Služby, jako elektřina, plyn, či mobilní telefon, dokáží často udělat pořádný zásah do rodinného rozpočtu. Pokud chcete ušetřit nějaké peníze v domácnosti, pak byste se právě na tyto pravidelné platby měli zaměřit ze všeho nejdříve a podívat se, zda vám nějaký jiný poskytovatel, nemůže nabídnou lepší podmínky a nižší ceny. Můžete tak totiž klidně ušetřit až několik tisíc měsičně. 

Abyste nemuseli ručně procházet nabídky jednotlivých poskytovatelů, můžete využít online srovnávačů cen služeb, které tuto nudnou práci udělají za vás a ušetří vám kromě peněz také čas. Jedním z takových srovnávačů je třeba portál Ušetřeno.cz, který se řadí mezi ty největší v ČR a nabízí srovnání až 14 různých typů služeb, mezi kterými nechybí samozřejmě ani elektřina, plyn či mobilní tarify, ale také vám umožní porovnat třeba finanční produkty, půjčky, běžné nebo spořící účty či pojištění. Na to, jak portál funguje a co vše nabízí se podíváme právě v této recenzi.

Srovnávací portál Ušetřeno.cz
Srovnávací portál Ušetřeno.cz
Vyzkoušet Ušetřeno.cz
ZDARMA

Co je Ušetřeno.cz a co vše nabízí?

Jak jsme již zmínili v úvodu recenze, Ušetřeno.cz je webový portál, který vám pomůže srovnat ceny služeb od různých poskytovatelů a najít toho nejvýhodnějšího, s kterým můžete ušetřit. Srovnávat můžete hned několik typů služeb.

  • Srovnání dodavatelů plynu a elektřiny – Ušetřeno srovnává nabídky až od 71 dodavatelů plynu a 56 dodavatelů elektřiny. Snadno tak můžete porovnat všechny dodavatele mezi sebou a zjistit, zda za plyn či elektřinu zbytečně nepřeplácíte.
  • Mobilní tarify, internet a TV – Platit zbytečně nemusíte ani za mobilní tarif či internet. Ušetřebo zvládá porovnat nabídky mobilních tarifů, včetně těch neomezených, tarify pro důchodce, studenty, předplacené karty a také mobilní a pevný internet, datové tarify, nebo poskytovatele digitální TV. 
  • Finanční produkty – Ušetřeno.cz vám pomůže i při výběru finančních produktů, ať už se jedná o půjčky, hypotéky a jejich refinancování, běžné účty, dětské či studentské účty, kreditní karty, spořící účty, termínované vklady nebo stavební spoření.
  • Pojištění – V srovnávací nabídce nechybí ani cestovní pojištění, povinné ručení, nebo pojištění domácnosti.

Srovnáním to nekončí

Ušetřeno.cz není ale jen poukým srovnávačem. Kromě najití nejvýhodnější nabídky vám specialisté na telefonu také dokáží pomoci zodpovědět případné dotazy, pokud si nebudete něčím jistí a také vám rádi pomohou s přechodem k novému poskytovateli a se sjednáním nové smlouvy. Nemusíte tak sami řešit otravné papírování či komunikaci s novým dodavatelem. Vše udělá Ušetřeno za vás. 

Že vám to zavání nekalými praktikami různých podomných prodejců a bojíte se, že vás bude někdo po telefonu do něčeho nutit? Toho se u Ušetřeno bát nemusíte. Sami se snaží bojovat proti podobným nekalím taktikám a formám neetického netransparentního prodeje a ve stejném duchu tak přistupují i ke klientům. Pokud se vám nějaká nabídka nebude líbit, nebo nebudete mít o ni zájem, můžete ji klidně odmítnout a nikdo vás do ničeho nutit nebude, což se nám na službě líbí ze všeho nejvíc.

Kolik mě to bude stát?

Služby Ušetřeno.cz jsou poskytovány zdarma. Jak je to možné? Ušetřeno získává totiž provize od partnerů, pokud si vyberete jejich produkt a z reklamního prostoru na webu. I přesto, že primární zdroj přijmu je z provizí, se ušetřeno snaží v první řadě doporučovat nabídky, které jsou pro klienty relevantní a netlačí na uživatele jen proto, aby se jim podařilo uzavřít smlouvu (Více informací o jejich přístupu se můžete dočíst v etickém kodexu).

Vyzkoušet Ušetřeno.cz
ZDARMA

Jak si srovnat služby na Ušetřeno.cz?

Pojďme se podívat, jak tato služba funguje a vyzkoušet si srovnání služeb na webu Ušetřeno.cz prakticky. 

V hlavním menu najdete přehledně jednotlivé kategorie služeb, které můžete na webu srovnávat. Řekněme tedy, že chceme srovnat mobilní tarify a najít nejvýhodnější nabídku tarifů. V sekci Volání, internet a TV klikneme na odkaz Mobilní tarify v prvním sloupečku v nabídce. Dostaneme se na stránku pro srovnání mobilních tarifů, kde jsou nějaké informace o tom, kolik vlastně nabídek Ušetřeno.cz srovnává, jak to funguje a nějaké doplňkové užitečné informace o mobilních tarifech. 

Srovnání mobilních tarifů na Ušetřeno.cz
Srovnání mobilních tarifů na Ušetřeno.cz

Jelikož chceme srovnat tarify, stačí hned v záhlaví stránky kliknout na odkaz “Pokračovat do kalkulačky” čímž se dostaneme do kalkulačky mobilních tarifů. Zde stačí vyplnit potřebné údaje, které jsou důležité pro to, aby vám na základě nich dokázalo Ušetřeno.cz nabídnout a srovnat relevantní nabídky. Kromě informací o tom, jak využíváte mobilní tarif a kolik platíte, je potřeba také vyplnit telefonní číslo a e-mail. Díky tomu se vám následně ozvou specialisté, kteří vám mohou zodpovědět případné otázky a pomoct s výběrem i vyřízením služem. 

Kalkulačka mobilních tarifů na webu Ušetřeno.cz
Kalkulačka mobilních tarifů

Po vyplnění všech údajů stačí kliknout na tlačítko “Srovnat mobilní tarify” a následně vidíme přehlednou tabulku nabídek jednotlivých poskytovatelů. Nabídky si můžete seřadit dle jednotlivých parametrů nebo podle ceny. Pokud vás nějaká nabídka zaujme, můžete kliknout na tlačítko “Pokračovat”, kdy se vám zobrazí jednoduchý formář pro zadání kontaktu, na jehož základě s vámi nabídku projdou telefonicky specialisté z Ušetřeno.cz, pomůžou vám ji zařídit, případně dokonce dokáží vytvořit i výhodný balíček na míru s výhodami, ke kterým byste se jinak neměli šanci jako běžný zákazník dostat.

Ušetřeno.cz - Srovnání mobilních tarifů
Přehledné srovnání nabídek tarifů

Stejný postup, jako u mobilních tarifů je prakticky i u všech ostatních služeb. Jen údaje, které v kalkulačce musíte vyplnit se samozřejmě liší dle typu služby. Navíc u služeb, jako je plyn nebo elektřina, tyto údaje dokonce ani nemusíte ručně vyplňovat, pokud se vám nechce, a stačí pouze nahrát poslední fakturu od vašeho současného dodavatele. Ušetřeno.cz se vám následně telefonicky ozve a nabídky porovná za vás. 

Srovnání cen elektřiny na webu Ušetřeno.cz
U srovnání elektřiny a plynu můžete jen nahrát poslední fakturu

Zkušenosti uživatelů

Abychom si o službě dokázali udělat širší obrázek, rozhodli jsme se v rámci této recenze podívat i po zkušenostech jiných uživatelů na internetu.

Na webu Firmy.cz má Ušetřeno.cz celkem 33 recenzí a celkově dosahuje dobré hodnocení 4 hvězdiček z pěti. Recenze od uživatelů jsou ve skrze pozitivní, až na pár s horším hodnocením, kde si uživatelé stěžují na to, že jim nebyla doporučena vhodná nabídka či na obtěžující hovor. Jinak ale na webu Firmy.cz převažují recenze pozitivní, kde uživatelé oceňují vstřícný a ochotný přístup, aktuálnost informací či pomoc se zařízením přechodu k novému poskytovateli. 

Recenze Ušetřeno.cz na Firmy.cz
Recenze Ušetřeno.cz na webu Firmy.cz

Podobně je na tom hodnocení na recenzích Googlu, kde na základě 173 recenzí má Ušetřeno 4,1 z 5. I zde převažují pozitivní zkušenosti uživatelů, ale samozřejmě se najde i pár těch negativních.

Při procházení internetu jsme narazili také na diskusi “Máte zkušenosti se serverem ušetřeno.cz?” na diskusním fóru Odpovědi.cz. I zde se našla převážná část uživatelů, kteří přispěli do diskuse svými pozitivními zkušenosti, ale také pár těch, kteří nebyly z nějakého důvodu spokojení. 

Zkušenosti uživatelů z diskuse na webu Odpovědi.cz
Zkušenosti uživatelů z diskuse na webu Odpovědi.cz

Podtrženo sečteno, zkušenosti jiných uživatelů se službou Ušetřeno.cz jsou převážně kladné. Samozřejmě se našlo několik uživatelů, kteří službu hodnotili negativně, ale žádná služba není asi v každém případě 100% bez chyb a nedokáže se zavděčit všem. Navíc asi nic nebrání tomu si službu na webu vyzkoušet, podívat se na nabídky poskytovatelů a případně se rozhodnout doporučenou nabídku nevyužít obzvlášť, když je služba zdarma a nic vás to nestojí, kromě pár minut času, které byste jinak stejně museli obětovat ručnímu procházení nabídek.

Hodnocení a závěr

Díky Ušetřeno.cz nemusíte ručně procházet nabídky jednotlivých poskytovatelů ale, jednoduše si je můžete porovnat přehledně na jednom místě. Výhodou je také přístup asistentů na telefonu. Ti dokáží ochotně poradit s výběrem, s případnými dotazy i zařídit změnu poskytovatele. Nesnaží se ale při tom nikomu nic zbytečně vnucovat a do něčeho zákazníky tlačit. Překvapila nás i rychlost reakce, jelikož jen pár minut po vyplnění kalkulačky se nám ozval asistent s nabídkou pomoci. Pokud tedy chcete ušetřit, je Ušetřeno.cz dobrým pomocníkem, který vám pomůže najít výhodnější nabídky a zároveň dokáže ušetřit kromě peněz také váš čas.

Vyzkoušet Ušetřeno.cz
ZDARMA
8Hodnocení
Hodnocení služby Ušetřeno.cz
Ušetřeno.cz pomáhá snadno a rychle srovnat nabídky poskytovatelů služeb a ušetřit tak nejen peníze za služby, ale i váš čas.
  • Přehledné srovnání cen služeb
  • Velká databáze poskytovatelů
  • Jednoduché na používání
  • Podpora a pomoc na telefonu
  • Prozákaznický přístup
  • Někomu může přijít telefonní kontakt otravný