Topinkovač patří mezí neocenitelné pomocníky v každé domácnosti. S jeho pomocí můžete ušetřit jak čas, tak i peníze. Snadno zpracujete staré pečivo, které se na první pohled může již zdát suché a nedobré. Často jej totiž stačí pouze opéct a není potřeba jej zbytečně vyhazovat a plýtvat tak jídlem. S topínkovačem navíc opečení zabere pouhých pár minut. Dnes se na jeden takový, za dobrou cenu, podíváme. Konkrétně na topinkovač SILVERCREST STH 900 od Lidlu, který stojí pouhých 549 Kč v LIDL Shopu.

Silvercrest STH 900 bílý lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Design a provedení

Čím topinkovač SILVERCREST STH 900 určitě zaujme a to už na první pohled je samotný design a provedení. Topinkovač se prodává ve čtyřech barvách – bílá, tmavě modrá, černá a šedá. Barva je vždy doplněna prvky v povrchové úpravě bambusového dřeva, které vypadají hezky a elegantně. Můžete si tak vybrat barvu, která co nejvíce zapadá do designu a interiéru vaší kuchyně. A co víc, topinkovač můžete sladit i s dalšími domácími spotřebiči, jelikož LIDL shop prodává v podobném designu také např. rychlovarnou konvici.

Topinkovač SILVERCREST STH 900
Topinkovač SILVERCREST STH 900

Funkce a vlastnosti

Základní fukncí toastovače je samozřejmě samotné opékání toastů. Do topinkovače se vejde tvojce klasických toastových chlebů, případně dvojice krajíců chleba. Míru opečení lze regulovat šesti různými stupni intenzity. Toasty jsou vycentrovány a opečené krásně rovnoměrně. Kromě opékání je SILVERCREST STH 900 vybaven také funkci rozmražování a doplňkovým nástavcem na housky nebo croissanty. Díky funkci Auto-Lift můžete bezpečně a snadno vyjmout i malé kousky pečiva a nehrozí tak, že byste je nemohli z toastovače vytáhnout. Menší nevýhodou, na kterou jsme narazili, může být akorát zahřívání přístroje při používání. To běžně nevadí, ale může to vadit v případě přítomnosti malých dětí apod. Jinak SILVERCREST STH 900 funguje bez problémů, jak by člověk od takového přístroje očekával.

Opečený toast z topinkovače SILVERCREST STH 900
Ukázka opečenosti toastu

Údržba

Jelikož je topinkovač SILVERCREST STH 900 složen z celistvého kovového těla bez spojů, lze jej snadno otřít hadříkem a zbavit případných nečistot. Snadné je i čištění vnitřku přístoje, jelikož topinkovač disponuje vyjímatelnou zásuvkou na drobky, kterou stačí pouze vysunout a dropbky z ní vysypat. Čištění a údržba přístoje je tak hračkou. 

Vyjímatelná zásuvka na drobky
Vyjímatelná zásuvka na drobky

Hodnocení a závěr

Topinkovač SILVERCREST STH 900 prodává LIDL e-shop za pouhých 549 Kč a jak vyplývá z recenze výše, topínkovač nabízí za tuto cenu skvělý poměr cena/výkon. Za pár korun tak získáte pomocníka do kuchyně, který vám pomůže ušetřit nějaké peníze v domácnosti na potravinách a jídle. Nabídne snadné a rychlé opékání toustů i rozmražování potravin. Navíc s pěkným designem, který krásně zapadne do vašeho interiéru kuchyně.

Silvercrest STH 900 bílý lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>