Neocenitelnou a často nezbytnou pomůckou při nakupování bývá bezesporu nákupní seznam. Nejen, že díky němu nezapomente nakoupit nic z toho, co vám právě v domácnosti chybí, ale také vám může pomoci ušetřit peníze při nákupu. Díky nákupnímu seznamu totiž přesně více, pro co do obchodu jdete a pak už jen zbývá, se jej držet a nekupovat zbytečně nic navíc.

Možností, jak si takový seznam vytvořit je samozřejmě několik. Takovou běžnou klasikou a preferovanou variantou pro spoustu lidí, je samozřejmě obyčejná tužka a paír. Nevýhodou je, že se vám může snadno stát, že tento seznam zapomenete doma nebo jej nemáte zrovna u sebe v případě, kdy jdete neplánovaně na nákup po cestě z práce. Co však má v dnešní době skoro každý prakticky neustále u sebe je mobilní telefon. Není proto nic jednoduššího, než toho využít a nákupní seznamy si vytvářet právě v něm. 

Kromě běžných poznámek, které snad všechny telefony, bez ohledu na operační systém, v základu nabízí a kde si můžete nákupní seznam vytvořit, existuje také celá řada specializovaných aplikací, které se soustředí právě na tento účel. Jejich výhodou je, že vám mohou nabídnout spoustu dalších a užitečných funkcí navíc, jako je sdílení nákupního seznamu s dalšími členy domácnosti, snadnější zadávání potravin a spoustu dalšího. Abyste nemuseli složitě tyto aplikace hledat, prohledali jsme za vás internet a vybrali 4 nejlepší z nich. Zároveň vám prozradíme, co tyto aplikace navíc nabízí a v čem vám mohou pomoci.

Listonic

Listonic je jednoduchá a přehledná aplikace v češtině, která vám umožní nejen vytvářet seznam a odškrtávat si již zakoupené produkty, ale také tento seznam sdílet s ostatními. Stačí, aby i ostatní členové domácnosti používali aplikaci Listonic a mohou snadno přidávat další položky na váš seznam. Navíc, pokud někdo, s kým seznam sdílíte z něj již něco nakoupí a odšrtne to, dozvíte se o tom. Nákupních seznamů je možné v aplikaci mít hned několik a sdílet je s různými lidmi. Pokud tak plánujete večírek s kamarády, můžete mít pro něj vytvořený speciální nákupní seznam oddělený od toho domácího apod.

Nákupní seznam v aplikaci Listonic
Nákupní seznam Listonic

Sdílení ale není jedinou předností této aplikace. Aplikace Listonic pomáhá také se zadáváním produktů na seznam. Ty můžete zadávat jak klasicky textově, tak také hlasově. Během psaní aplikace našeptává produkty ze své databáze. Snadno také můžete přidávat produkty, ze svých předchozích nákupů. Prokty se po případání řadí dle kategorie, takže nemusíte při nákupu bloudit obchodem, ale všechny produkty z příslušné kategorie uvidíte seskupené pohromadě a snadno je  nakoupíte hromadně v dané sekci. K produktům můžete přidávat také jejich ceny, které si aplikace uloží i pro další seznamy. To vám umožní mít lepší přehled nad vašimi výdaji.

Listonic a ceny u seznamu
V nákupním seznamu můžete mít přehled i o cenách produktů

Nákupní seznamy jsou samozřejmě také synchronizované napříč zařízeními, kde Listonic používáte. Aplikace podporuje jak mobilní operační systém Apple iOS, tak také Android. Využít můžete i webovou verzi a své seznamy upravovat na počítači. Listonic podporuje také chytré hodinky, takže váš nákupní seznam můžete mít na zápěstí a jednoduše odškrtávat položky během nákupu.

Listonic - synchronizace napříč zařízeními
Listonic je možné využívat napříč různými zařízeními

Aplikace Listonic je k dispozici zdarma. K dispozici je také placená premium verze, která po zaplacení odstraní reklamy z aplikace. Ty jsou však nenápadné a při běžném používání tolik neruší, takže si jistě bez problémů vystačíte s bezplatnou verzi zdarma. 

Web aplikace: https://listonic.com/cs/

Stáhnout: Apple iOS, Android

Tento nákupní seznam

Aplikace s názvem “Tento nákupní seznam” umožňuje také snadné vytváření seznamu a jeho sdílení s přáteli. Seznamů můžete vytvořit hned několik a položky do něj je možné přidávat jak klasicky psaním, tak také hlasově. Aplikace ve své databázi obsahuje spoustu produktů, které využívá pro našeptávání během psaní. Proukty na seznamu jsou po přidání seřazeny dle kategorií, takže jednoduše můžete při nákupu nakoupit vše v dané sekci zajednou, aniž byste museli bloudit po obchodě a hledat produkty dle pořadí, jak jste je zadávali na seznam. Kromě nákupních seznamů můžete do aplikace ukládat také recepty. Z receptů poté můžete snadno přidávat položky z potřebných ingrediencí na váš nákupní seznam.

Aplikace Tento nákupní seznam
Aplikace Tento nákupní seznam

Aplikace Tento nákupní seznam je k dispozici jak pro mobilní operační systém Android, tak také iOS a je v češtině.

Web aplikace: http://markenapps.com/

Stáhnout: Apple iOS, Android

Bring

Další aplikací, které vám umožní snadno a přehledně vytvářet nákupní seznam je Bring. Aplikace však zatím nepodporuje český jazyk a je k dispozici v angličtině, což pro někoho může být značnou nevýhodou. Nabízí ale navíc řadu užitečných funkcí nad rámec běžného nákupního seznamu. 

Aplikace Bring
Aplikace Bring

Nákupních seznamů v aplikaci Bring můžete mít více a samozřejmě i zde jej můžete sdílet se svými přáteli či dalšími členy domácnosti. Přidané produkty na seznam jsou seřazeny a seskupeny dle kategorií a produkty můžete zadávat jak textově, tak i hlasově. Tedy co se nákupního seznamu týká, aplikace nabízí vše, co výše zmíněné aplikace. Co však nabízí navíc, je možnost ukládání receptů, z kterých je poté možné přidávat položky na váš nákupní seznam a také možnost ukládání věrnostních karet do jednotlivých obchodů. V aplikaci tak můžete mít vše, co při nákupu v obchodě potřebujete na jednom místě. 

Kromě běžných mobilních operačních systémů, jako je Apple iOS a Android, je možné Bring používat také na chytrých hodinkách a seznam si tak během nákupu jednoduše odškrtávat přímo na vašem zápěstí. 

Web aplikace: https://www.getbring.com/en/home

Stáhnout: Apple iOS, Android

Paper Shopping List

Paper Shopping List je trošku jiným typem aplikace, než ty výše zmíněné. Paper Shopping List totiž nenabízí tvorbu nákupního seznamu přímo v aplikaci, ale přijde vám vhod, pokud jste se rozhodli zůstat u klasického papírového seznamu. S aplikací Paper Shopping List můžete tento papírový seznam vyfotit do aplikace a poté během nákupu v ní tento seznam snadno a jednoduše odškrtávat

Aplikace Paper Shopping List
Aplikace Paper Shopping List

Aplikace je v základní verzi dostupná zdarma. Pokud si ale připlatíte 49 Kč, můžete získat další funkce navíc, jako jsou dodatečné úpravy obrázku, možnost jeho oříznutí, úpravy perspektivy apod. 

Aplikace Paper Shopping List je ale bohužel dostupná pouze pro mobilní telefony s operačním systémem Apple iOS.

Stáhnout: Apple iOS