Možná jste již postřehli, že Black Friday není jediným slevovým dnem v roce. Ba dokonce není ani jediným v listopadu. Kromě něj se koná ještě o tři dny později Cyber Monday, který vám nabídne druhé kolo slev. Také se může objevovat pod počeštěným názvem Kyber-pondělí. Pokud jste tedy nestihli pátek, pak máte ještě jednu šanci v daném roce. Ale tentokrát už opravdu poslední!

Co je Cyber Monday vůbec zač?

Ve zkratce jde o další slevový den, který se slaví první pondělí po dni díkůvzdání a obdobném, o něco známějším, svátku Black Friday. Původně se, na rozdíl od druhého zmíněného dne, zapojovaly pouze internetové obchody, ale po čase se přidaly i kamenné. Takže produkty za snížené ceny můžete nakoupit nejen po internetu, ale i ve vaší oblíbené pobočce, kterou máte za rohem. A kdo by nechtěl měsíc před Vánoci za dárky ušetřit?

Kde a kdy tento den vznikl?

Poprvé se neobjevil nikde jinde než v Americe. A to přesně 28 listopadu roku 2015. Jednalo se tehdy o projekt webové stránky Shop.org, který měl dostat do povědomí lidí internetové obchody. Jak jinak nalákat lidi k nákupu než pořádnými slevami. Rozhodně to byl úspěšný pokus, jelikož dnes internetové obchody značně převažují nákupy oproti kamenným prodejnám a jen v roce 2021 byl uskutečněn v USA online prodej téměř 2 500 miliard dolarů.

Chcete ušetřit ještě více?

Pak není nic jednoduššího než si zjistit, zda obchod, ve kterém jste se rozhodli nakoupit umožňuje používání slevových kupónů nebo spolupracuje s cashbackovými portály, díky kterým můžete zpět dostat i několik procent z hodnoty vaší objednávky. Obzvláště ke konci roku je internet plný slevových kupónů, protože obchodníci moc dobře vědí, že Vánoce jsou za dveřmi. Navíc velké množství internetových obchodů sledujeme za vás a aktivní kupóny zveřejňujeme na našem webu. Nenechte si tedy ujít tento poslední den plný slev a pořiďte si něco hezkého za zlomek ceny!